قاسمی

» » آغاز به کار هجدهمین اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در تبریز

آغاز به کار هجدهمین اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در تبریز

تاریخ : 1400.07.02
نویسنده : Ghasemi

به گزارش فارس،  رحمتی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجلاس تبریز بعد از یک وقفه یکساله به دلیل شیوع کرونا برگزار می شود؛ با این وجود سرعت عمل و استقبال مناسبی که در استان وجود داشت نوید برگزاری اجلاسی در شان هویت عاشورایی و شیعی تبریز را می دهد.

وی افزود: در طول برگزاری اجلاس تلاش می شود پروتکل های بهداشتی به طور کامل رعایت و تست pcr و موضوع واکسیناسیون میهمانان جدی گرفته شود.

رحمتی با اشاره به نقش تبریز در تمدن سازی فرهنگ تشیع تصریح کرد: هویت حکومت شیعه پس از اسلام در ایران را مدیون تبریز هستیم؛ قوت فرهنگی اجازه باقی ماندن دشمن را در تبریز نداده است.

وی زنده نگه داشتن آیین ها و مناسک عاشورایی، معرفی گروه های مرجع متناسب با آیین های عاشورایی و تقویت ظرفیت های گردشگری را از جمله اهداف برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی عنوان کرد.

رحمتی یادآور شد: ۱۸۰ میهمان از استان های مختلف کشور و ۲۰ میهمان خارجی از کشورهای هند  پاکستان، آلمان، عراق، ترکیه، آذربایجان، غنا، آرژانتین، ترکیه و کنیا در اجلاس هیجدهم حضور دارند.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست خبری توضیح داد: از حدود دو ماه پیش کار ستاد استانی اجلاس شروع شده و هفت کمیته تبلیغات و فضاسازی شهری، علمی و فناوری، تشکل های دینی و مذهبی، اجرایی و اطلاع رسانی،  امنیت و انتظامات و تدارکات و پشتیبانی ذیل ستاد مشغول فعالیت هستند.

صفری اذعان داشت: فردا از ساعت ۱۷:۳۰ اجلاس به شکل رسمی در محوطه مسجد کبود افتتاح می شود.

وی اعلام کرد: اختتامیه اجلاس نیز ۲۵ شهریور ماه از ساعت ۲۱ در مصلای بزرگ تبریز برگزار خواهد شد.

در ادامه محمدزاده، قائم مقام دبیر ستاد هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی اذعان داشت: پیرغلامان ذخایر معنوی و مروج فرهنگ ناب عاشورایی هستند و باید به نحوی شایسته مورد تجلیل قرار گیرند.

دسته بندی :  وبلاگ
بالا