قاسمی

» » معاونت استان‌ها فعل توانستن را صرف کرد 

معاونت استان‌ها فعل توانستن را صرف کرد 

تاریخ : 1400.06.25
نویسنده : Ghasemi


سال ۱۳۹۵ که دوره‌ی جدیدی را در معاونت امور استان‌ها با اعتماد برادر ارجمندم جناب دکتر عسگری آغاز کردم، با توجه به تجربیات پیشین، نخستین اقدام عملیاتی که صورت گرفت، نگارش برنامه‌ی پنج‌ساله معاونت با حضور جمعی از صاحب‌نظران، متفکران، برنامه‌سازان و اساتید دانشگاهی بود. برای آنکه از موازی‌کاری، اقدامات سلیقه‌ای، روزمرگی و همچنین از اختراع چندباره‌ی چرخ! جلوگیری کنیم، برنامه‌ای مدون و مشخص طراحی شد و حالا که آن برنامه بررسی می‌شود با خوشحالی می‌توان اعلام کرد که چرخ معاونت استان‌ها به‌خوبی می‌چرخد.

طبق برنامه‌ی طراحی‌شده در کنار همکاران عزیزم تلاش شد تا با پشتکار هنرمندانه، تلاش بی‌وقفه، همت شبانه‌روزی، رفتار حرفه‌ای و مخاطب‌محور، خیزش معناداری در همه‌ی بخش‌ها صورت پذیرد. در کتاب عملکرد پنج‌ساله که (۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰) رونمایی شد به بخشی از این اقدامات اشاره شده است؛ بخش‌هایی از آن را در ادامه آوردم:

از مهم‌ترین اقدامات در این بخش ۲۴ساعته شدن رادیو و تلویزیون‌های استانی بود. همچنین هویت مستقل یافتن، توسعه‌گرا شدن، حرکت به سمت افزایش کیفیت و شبکه‌محوری از اقدامات ارزنده به شمار می‌رود. از سوی دیگر اهتمام جدی به آموزش و تربیت نیروی انسانی فعال، پویا و کارآمد باعث شد شبکه‌های استانی در خط‌مقدم رسانه در رخدادها و مناسبت‌ها قرار بگیرند.
***
تلاش‌های بی‌نظیر همکارانم در سیما، صدا، فضای مجازی، شبکه شما، شعر و موسیقی، رادیو زیارت و بخش‌های پشتیبانی که به‌تفصیل در کتاب عملکرد قید شده و به اجمال در کانال مجازی‌ام منتشر کردم، ستودنی است و به تک تک این عزیزان خداقوت و دستمریزاد می‌گویم.
***
اما این کتاب بخش مهم دیگری نیز دارد که مسیر راه آینده را برای بنده و همکارانم روشن و واضح می‌کند. چشم‌انداز پنج سال آینده نشان می‌دهد، معاونت امور استان‌ها و مراکز ۳۳گانه همانطور که در پنج‌سال گذشته فعل توانستن را صرف کرد، در همآوردی بی‌نظیر با رسانه‌های دشمن، رقیب و همکار، جایگاهی ارزنده و فراموش‌نشدنی بین تک تک ایرانیان خواهد داشت ان‌شاءالله.

دسته بندی :  وبلاگ
بالا